Igrzyska Śmierci

BO PRZECIEŻ ZWYCIĘZCA JEST TYLKO JEDEN.

Igrzyska Śmierci ( The Hunger Games) jest powieścią dla młodzieży napisaną przez Suzanne Collins, opowiadającą o futurystycznym państwie Panem.

Akcja rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości, w Panem- kraju, które znajduje się w dawnych Stanach Zjednoczonych. Państwo było podzielone na Kapitol, pełniący rolę stolicy , oraz  trzynaście otaczających go Dystryktów, istniejących w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców
Kapitolu. Siedemdziesiąt Cztery lata przed akcją książki ( tutaj Siedemdziesiąt Pięć -Slendy) Dystrykty zbuntowały się przeciwko władzy i doprowadziły do wybuchu wojny domowej, nazywanej Mrocznymi Dniami. Kapitol stłumił powstanie, a w celu zastraszenia obywateli całkowicie zniszczono Dystrykt Trzynasty. Na pamiątke tych wydarzeń, co roku organizowane Głodowe Igrzyska - krwawe zawody , na które każdy z Dystryktów ma przywieść chłopca i dziewczynę w wieku od 12 do 18 lat. Uczestnicy, zwani trybutami, są zamykani na ogromnej arenie i zmuszeni do walki na śmierć i życie. Z 24 osób wygrywa tylko jedna. Nagrodą dla zwycięzcy jest luksusowy dom i pieniądze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz